گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم پسران بد

جدیدترین قسمت از این مجموعه در دومین هفته اکران نیز به صدرنشینی خود ادامه داد.

«پسران بد برای زندگی» (Bad Boys For Life) کمپانی سونی پیکچرز برای دومین هفته متوالی عملکردی قوی از خود نشان داد و پس از ۱۰ روز اکران، مجموع فروش خانگی را به رقم ۱۲۰ میلیون دلار رساند. در این بین جدیدترین اثر کارگردان مشهور هالیوودی، گای ریچی تحت عنوان «آقایان» (The Gentlemen) نیز فروش افتتاحیه خوبی از خود نشان داد و انتظارات را برآورده کرد. با فروش تقریبی ۳۴ میلیون دلاری، «پسران بد برای زندگی» ثابت کرد که اثری سرگرم‌کننده برای مخاطبان است و برای دومین هفته در جایگاه اول جدول باکس‌آفیس قرار گرفت. این فیلم هم‌اکنون به ۲۰ میلیون اضافی نیاز دارد تا بتواند بیشترین فروش خانگی را در بین آثار این مجموعه به خود اختصاص دهد. در گیشه‌های خارج از خانه، این اثر در ۱۹ کشور جدید به‌روی پرده رفت و با اضافه کردن ۴۲ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۹۵ میلیون دلار رساند. بدین ترتیب فروش جهانی این فیلم تا به اینجا به رقم ۲۱۵ میلیون دلار می‌رسد.

بیشترین فروش این فیلم برای گیشه‌های انگلستان با فروش ۱۰٫۷ میلیون دلاری بوده و روسیه با ۴٫۷ میلیون دلار فروش، فرانسه با ۴٫۱ میلیون دلار، بلژیک با ۱٫۵ میلیون دلار، هلند با ۱٫۴ میلیون دلار و اوکراین با ۱٫۱ میلیون دلار در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. اثر جدید کمپانی یونیورسال تحت عنوان «۱۹۱۷»  نیز فروش ۱۵٫۸ میلیون دلاری را از گیشه‌های آمریکای شمالی به خود اختصاص داد و در جایگاه دوم قرار گرفت. مجموع فروش خانگی این فیلم هم‌اکنون به رقم ۱۰۳٫۸ میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این، «۱۹۱۷» در هفته اخیر با اضافه کردن ۲۳٫۷ میلیون دلار از ۵۰ کشور دیگر، مجموع فروش خارجی خود را به رقم ۹۷ میلیون دلار رساند و تقریباً می‌توان گفت که فروش جهانی این فیلم هم‌اکنون به رقم ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. یونیورسال اثر دیگری تحت عنوان «دولیتل» (Dolittle) را نیز به‌روی پرده برده است؛ فیلمی که در هفته اخیر افت فروش ۴۳ درصدی را تجربه کرد و با ۱۲٫۵ میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت.

این فیلم که با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده راه طولانی را در پیش دارد چراکه مجموع فروش خانگی این فیلم هم‌اکنون ۴۴٫۶۸ میلیون دلار تخمین زده شده است. در گیشه‌های خارج از خانه «دولیتل» با اضافه کردن ۱۳٫۲ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۴۶٫۴ میلیون دلار رساند و هم‌اکنون فروش جهانی ۹۱ میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است. جایگاه چهارم به اثر جدید گای ریچی، «آقایان» (The Gentlemen) اختصاص دارد؛ محصولی از کمپانی STX که در اولین هفته اکران به فروش ۱۱ میلیون دلاری دست پیدا کرد و نمره +B را از مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور دریافت کرد. این فیلم همچنین در هفته اخیر در ۲۰ کشور دیگر به‌روی پرده رفت و توانست مجموع فروش خارجی خود را به رقم ۲۲٫۵ میلیون دلار برساند. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با فیلم «جومانجی: مرحله بعدی» (Jumanji: The Next Level) به‌پایان می‌رسانیم؛ اثری که با فروش تقریبی ۷٫۹ میلیون دلاری جایگاه پنجم را ازآن خود کرد و مجموع فروش خانگی خود را به رقم ۲۸۳ میلیون دلار رساند. این فیلم همچنین ۹٫۶ میلیون دلار در هفته اخیر در گیشه‌های خارجی فروش کرد. در مجموع فروش جهانی این فیلم ۷۳۸ میلیون دلار تخمین زده شده است.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده «The Rhythm Section» اثر جدید بلیک لایولی در ۳۰۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌‌رود. کمپانی UAR نیز فیلم «گرتل و هانسل» (Gretel & Hansel) را به‌روی پرده می‌برد.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو موویSource link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *