گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم میدوی

این فیلم با پشت سر گذاشتن دکتر اسلیپ توانست در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد.

هفته‌ای که گذشت برای گیشه‌های آمریکا هفته‌ای پرفروش بود. جدیدترین اثر لاینزگیت تحت عنوان «میدوی» (Midway) به فروشی تعجب برانگیز دست پیدا کرد و با غلبه بر «دکتر اسلیپ» (Doctor Sleep) توانست در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد. «بازی با آتش» (Playing With Fire) پارامونت نیز همانند میدوی به فروش فراتر از انتظاری دست پیدا کرد اما از آن طرف «آخرین کریسمس» (Last Christmas) عملکردی ضعیف از خود نشان داد و کمتر از انتظارات استودیو عمل کرد. در صدر جدول باکس‌آفیس «میدوی» را شاهد هستیم که با فروش افتتاحیه تقریبی ۱۷٫۵ میلیون دلاری از ۳۲۴۲ سالن سینما توانست این جایگاه را به خود اختصاص دهد. مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور نمره A را به این فیلم اختصاص داده‌اند و انتظار می‌رود که فروش این فیلم در هفته آینده و با آمدن روز ولنتاین به ۲۰ میلیون دلار برسد. حدود ۶۰ درصد مخاطبان مرد بوده و ۸۷ درصد آن‌ها نیز بیشتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند.

در جایگاه دوم دنباله فیلم درخشش تحت عنوان «دکتر اسلیپ» را شاهد هستیم که انتظار می‌رفت فروش افتتاحیه ۲۵ میلیون دلاری را ازآن خود کند اما در عوض در هفته اول اکران به فروش ۱۴٫۱ میلیون دلاری دست پیدا کرد و باعث نا امیدی استودیو سازنده شد. مخاطبان روز اول نمره +B را به این فیلم اختصاص داده‌اند و ۷۴ درصد تماشاچیان نیز بیشتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند. در مقایسه با فیلم Pet Semetary که به فروش افتتاحیه ۲۴٫۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده بود، عملکرد دنباله فیلم «درخشش» استنلی کوبریک نتوانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد و این نشان‌دهنده آن است که حماسه ترسناک کوبریک بعد از ۴۰ سال آن شکوه سابق را ندارد. در گیشه‌های خارجی، این فیلم در ۶۸ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفته و توانسته با اضافه کردن ۱۳ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۲۰ میلیون دلار برساند. «بازی با آتش» پارامونت پیکچرز در هفته اخیر بیشتر از انتظارات عمل کرد و با فروش ۱۲٫۸ میلیون دلاری در جایگاه سوم جدول باکس‌افیس قرار گرفت.

مخاطبان سینما اسکور نمره +B را برای این فیلم در نظر گرفته‌اند. «بازی با آتش» در ۱۰ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفته و توانسته به فروش ۲٫۵ میلیون دلاری دست پیدا کند. «آخرین کریسمس» یونیورسال برعکس انتظارات در هفته اخیر به فروش تقریبی ۱۱٫۶ میلیون دلاری دست پیدا کرد و در جایگاه چهارم جدول باکس‌آفیس قرار گرفت. در گیشه‌های خارج از خانه این فیلم با اکران در ۱۰ کشور دیگر توانست به فروش ۳٫۱ میلیون دلاری دست پیدا کند. «آخرین کریسمس» در هفته‌های آینده در فرانسه، انگلستان، آلمان، برزیل، اسپانیا، روسیه، کره، مکزیک، ژاپن و ایتالیا به‌روی پرده می‌رود. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با فیلم «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» (Terminator: Dark Fate) به پایان می‌رسانیم که به فروش ۱۰٫۸ میلیون دلاری از گیشه‌های امریکای شمالی دست پیدا کرد و توانست مجموع فروش خانگی خود را به رقم ۴۸٫۴۵ میلیون دلار برساند. در گیشه‌های خارج از خانه این فیلم با اضافه کردن ۲۹٫۹ میلیون دلار توانست به فروش خارجی ۱۵۰ میلیون دلاری دست پیدا کند. بدین ترتیب مجموع فروش خانگی جدیدترین قسمت مجموعه ترمیناتور تقریبا ۲۰۰ میلیون دلار خواهد شد.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده فاکس فیلم «فورد در برابر فراری» (Ford V Ferrari) را در ۳۵۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌برد و سونی نیز آخرین اثر اقتباسی «فرشتگان چارلی» (Charlie’s Angel) را در ۳۳۰۰ سالن سینما اکران می‌کند.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو موویSource link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *