گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد جوکر

این فیلم مورد انتظار در رقابتی سخت با قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت» توانست در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد.

رقابتی تنگاتنگ را در هفته اخیر در گیشه‌های آمریکا شاهد بودیم اما با توجه به تخمین‌های زده شده، جدیدترین اثر کمپانی برادران وارنر یعنی «جوکر» (Joker) توانست در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد و قسمت دوم فیلم «مالیفیسنت» نیز پس از افتی شدید در جایگاه دوم قرار گرفت. از آنطرف آثار سوم و چهارم باکس‌آفیس نیز رقابتی نزدیک داشتند و با اختلافی کم در کنار هم قرار گرفتند. در جایگاه اول «جوکر» را شاهد هستیم که توانسته با فروش تقریبی ۱۸٫۹ میلیون دلاری در هفته اخیر در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد. مجموع فروش این فیلم در گیشه های خانگی تا به اینجا به رقم ۲۷۷٫۵ میلیون دلار رسیده است که برای یک فیلم با درجه سنی بزرگسال رقم بسیار خوبی است. در گیشه های خارج از خانه این فیلم با اضافه کردن ۴۷٫۸ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۵۷۱٫۵ میلیون دلار رساند که باعث می شود فروش جهانی ۸۵۰ میلیون دلاری داشته باشد. بدین ترتیب «جوکر» پنجمین فروش جهانی آثار دنیای سینمایی دی سی را به خود اختصاص می دهد و از فیلم هایی چون «واندر وومن» با فروش جهانی ۸۲۱٫۸ میلیون دلاری پیشی می گیرد.

جایگاه دوم جدول به فیلم «مالیفیسنت: سردسته اهریمنان» (Maleficent: Mistress of Evil) اختصاص دارد که در هفته اخیر افت فروش ۴۹٫۸ درصدی را تجربه کرد و توانست با اضافه کردن ۱۸٫۵ میلیون دلار، فروش خانگی‌اش را به رقم ۶۵٫۴ میلیون دلار برساند. در گیشه های خارج از خانه نیز این فیلم با اضافه کردن ۶۴٫۳ میلیون دلار به فروش ۲۲۸ میلیون دلاری دست پیدا کرد. در مجموع شاهد فروش جهانی ۲۹۴ میلیون دلاری از این فیلم تازه اکران هستیم. در جایگاه سوم اثر کمدی جدید United Artists Releasing تحت عنوان «خانواده آدامز» (The Addams Family) قرار دارد که کمترین افت فروش در هفته اخیر را داشت. این انیمیشن در هفته اخیر به فروش ۱۱٫۷ میلیون دلاری دست پیدا کرد و توانست مجموع فروش خانگی خود را به رقم ۷۲٫۸ میلیون دلار برساند. «خانواده آدامز» در ۱۹ کشور دیگر نیز به روی پرده رفته و توانسته به فروش تقریبی ۱۱٫۲ میلیون دلاری دست پیدا کند. بدین ترتیب مجموع فروش جهانی این انیمیشن تا به اینجا ۸۴ میلیون دلار خواهد بود. با وجود اینکه «خانواده ادامز» عملکرد خوبی در هفته اخیر داشت، «سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی» (Zombieland: Double Tap) افت فروش ۵۷ درصدی را در این هفته تجربه کرد و به فروش خانگی ۱۱٫۶ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

در باکس‌آفیس خارجی، این اثر در ۴۰ کشور دیگر نیز به روی پرده رفته و توانسته با اضافه کردن ۹ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۱۶٫۶ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب فروش جهانی دنباله «سرزمین زامبی» ۶۳٫۶ میلیون دلار خواهد بود. گزارش باکس آفیس هفته اخیر را با فیلم ترسناک «شمارش معکوس» (Countdown) به پایان می رسانیم؛ فیلمی که در هفته اخیر با فروش افتتاحیه ۹ میلیون دلاری دست پیدا کرد و در این جایگاه قرار گرفت. این فیلم که با بودجه کم ۶٫۵ میلیون دلاری ساخته شده توانسته نمره +C را از مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور دریافت کند که حدود ۷۸ درصد آن ها کمتر از ۳۵ سال سن داشته اند. در گیشه های خارج از خانه این فیلم در ۱۶ کشور دیگر نیز به روی پرده رفته و توانسته به فروش ۱٫۷ میلیون دلاری دست پیدا کند.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم هایی خواهیم بود؟

هفته آینده فیلم «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» (Terminator: Dark Fate) در ۳۵۰۰ سالن سینما به روی پرده می رود. فیلم «سگ های قطب شمال» (Arctic Dogs) نیز در ۳۶۰۰ سالن به اکران در می‌آید.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو موویSource link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *