گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم دانتون ابی

این فیلم با فروش افتتاحیه به دور از انتظار توانست گیشه‌های آمریکای شمالی را در هفته اخیر تصاحب کند.

این هفته، هفته‌ای پرهیجان برای استودیو Focus Features بود؛ استودیویی که توانست با فیلم «دانتون ابی» (Downton Abbey) صدر جدول باکس‌آفیس هفته اخیر را به خود اختصاص دهد. در ادامه دو فیلم «به سوی ستاگران» (Ad Astra) و «رمبو: آخرین خون» (Rambo: Last Blood) را شاهد هستیم که در رقابتی تنگاتنگ جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. با فروش افتتاحیه ۳۱ میلیون دلاری، جدیدترین اثر Focus Features یعنی «دانتون ابی» توانست صدر جدول باکس‌آفیس هفته اخیر را به خود اختصاص دهد و رکورد فروش افتتاحیه این استودیو را نیز بشکند. پیش از این، قسمت سوم از مجموعه «Insidious» با فروش افتتاحیه ۲۲٫۷ میلیون دلاری رکورد افتتاحیه این استودیو را به خود اختصاص داده بود. ۷۰ درصد مخاطبان زن بوده و بیش از ۶۰ درصد تماشاچیان بیشتر از ۳۵ سال سن داشته‌اند. به نظر می‌رسد که «دانتون ابی» هم برای مخاطبان و هم برای منتقدان جذاب بوده چراکه توانسته از تماشاچیان روز اول وبسایت سینما اسکور نمره A را دریافت کند و منتقدان راتن تومیتوز نیز امتیاز ۹۶% را به این فیلم اختصاص داده‌اند. از آنطرف نیز نمره ۷٫۸/۱۰ کاربران IMDb را شاهد هستیم. در گیشه‌های خارج از خانه، این فیلم در ۳۲ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفته و با اضافه کردن ۱۰ میلیون دلار توانسته فروش خارجی خود را به رقم ۳۱ میلیون دلار برساند. بیشترین فروش خارجی این فیلم مربوط به سینماهای انگلستان بوده که جمعاً توانسته ۱۵٫۶ میلیون دلار از سینماهای این کشور فروش کند.

«دانتون ابی» هفته آینده در سینماهای فرانسه، بلژیک و دانمارک به‌روی پرده می‌رود. در جایگاه دوم در رقابتی سخت و نفس‌گیر جدید‌ترین اثر عملی تخیلی کمپانی فاکس تحت عنوان «به‌ سوی ستاگران» را شاهد هستیم که توانسته در هفته اخیر با اکران در ۳۴۶۰ سالن سینما به فروش افتتاحیه ۱۹٫۲ میلیون دلاری دست پیدا کند. با وجود اینکه استودیو انتظار فروش افتتاحیه ۸۰ میلیون دلاری از این فیلم را داشت، اما عملکرد «به سوی ستاگران» به سختی توانسته به انتظارات نیز نزدیک باشد. تماشاچیان روز اول وبسایت سینما اسکور به این فیلم نمره -B را اختصاص داده‌اند و ۷۳ درصد تماشاچیان بیشتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند. این را هم اشاره کنیم که جدیدترین اثر برد پیت در ۴۴ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفته و توانسته به فروش خارجی ۲۶ میلیون دلاری دست پیدا کند. بیشترین فروش این فیلم مربوط به سینماهای انگلستان و کره با فروش ۲٫۸ میلیون دلاری است و کشورهای فرانسه با ۲٫۷ میلیون دلار، اسپانیا با ۲٫۲٫ میلیون دلار و مکزیک با ۱٫۴ میلیون دلار جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص می‌دهند. درست پشت سر «به‌ سوی ستاگران»، جدیدترین قسمت از سری‌فیلم‌های «رمبو» تحت عنوان «رمبو: آخرین خون» را شاهد هستیم که توانسته در اولین هفته اکران فروش ۱۹ میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد. این فیلم که با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده، واکنش‌های منفی زیادی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرده به‌گونه‌ای که این قسمت ضعیف‌ترین اثر در این مجموعه محسوب می‌شود. مخاطبان وبسایت سینما اسکور نیز به این فیلم نمره B را اختصاص داده‌اند.

صدرنشین هفته گذشته جدول باکس‌آفیس،  «ایت: قسمت دوم» (It: Chapter Two) نیز در هفته اخیر به فروش ۱۷٫۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد و توانست در جایگاه چهارم قرار بگیرد. مجموع فروش خانگی این فیلم تا به اینجا به رقم خوب ۱۷۹ میلیون دلار رسیده است. این اثر ترسناک در هفته اخیر با اضافه کردن ۲۱٫۳ میلیون دلار توانست فروش خارجی خود را نیز به رقم ۲۰۵ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب تا به اینجا شاهد فروش جهانی ۳۸۵ میلیون دلاری از «ایت» هستیم. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با فیلم  «شیادان» (Hustlers) به پایان می‌رسانیم؛ جدیدترین اثر استودیو STX که توانسته با اضافه کردن ۱۷ میلیون دلار، فروش خانگی خود را به رقم ۶۲٫۵ میلیون دلار برساند و جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد. در گیشه‌های خارج از خانه نیز این فیلم در ۱۸ کشور دیگر به روی پرده رفته و توانسته در هفته اخیر به فروش ۳ میلیون دلاری دست پیدا کند. مجموع فروش جهانی «شیادان» تا به امروز ۷۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

«نفرت‌انگیز» (Abominable) جدیدترین انیمیشن کمپانی یونیورسال هست که در هفته آینده در ۴۱۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌رود.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو موویSource link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *