گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و هابز و شاو همچنان در صدر

جدیدترین اثر تهیه شده توسط گیلرمو دل تورو توانست با فروش افتتاحیه خوب از بقیه رقبا پیشی بگیرد.

هفته‌ای که گذشت، هفته‌ای آرام برای گیشه‌های آمریکای شمالی بود؛ جدیدترین اسپین آف مجموعه «سریع و خشن» تحت عنوان «هابز و شاو» (Hobbs & Shaw) شاید همانند انتظارات عمل نکرد و برای هفته دوم فروش خوبی نداشت اما با اینحال توانست صدرنشینی خود در جدول باکس‌آفیس را حفظ کند. جدیدترین اثر مشترک کمپانی‌های لایزنگیت، ای وان و CBS Films تحت عنوان «داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» (Scary Stories to Tell in the Dark) نیز با فروش افتتاحیه ۲۱ میلیون دلاری توانست از آثار تازه اکران شده این هفته پیشی بگیرد و درست پشت سر «هابز و شاو» قرار گرفت. در صدر جدول باکس‌آفیس اسپین آف «سریع و خشن تقدیم می‌کند: هابز و شاو» را شاهد هستیم که در دومین هفته اکران افت فروش ۵۱ درصدی را شاهد بود و با ۲۵٫۴ میلیون دلار فروش از سینماهای آمریکای شمالی توانست جایگاه خود را حفظ کند و فروش خانگی خود را تا به اینجا به رقم ۱۰۸٫۵ میلیون دلار برساند. در گیشه های خارجی، این فیلم عملکرد درخشان‌تری داشته و توانسته با اضافه کردن ۶۰٫۸ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۲۲۴٫۱ میلیون دلار برساند. در مجموع فروش جهانی این فیلم در دومین هفته اکران حدود ۳۳۲ میلیون دلار خواهد بود. در هفته اخیر «هابز و شاو» در کشورهای جدیدی به‌روی پرده رفت و توانست فروش افتتاحیه ۶٫۹ میلیون دلاری از فرانسه، ۲٫۶ میلیون دلاری از ایتالیا و ۱٫۶ میلیون دلاری از بلژیک را به خود اختصاص دهد. در هفته‌های آینده «هابز و شاو» در سینماهای کره جنوبی و چین نیز به اکران درمی‌آید.

در جایگاه دوم جدیدترین اثر CBS Films و لاینزگیت تحت عنوان «داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی»  را شاهد هستیم که در اولین هفته اکران بیشتر از انتظارات عمل کرد و توانست با افتتاحیه ۲۰٫۸ میلیون دلاری در جایگاه دوم قرار بگیرد. این فیلم که با بودجه ۲۵ میلیون دلاری ساخته شده از مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور نمره C را دریافت کرده است و ۵۴ درصد تماشاچیان بیشتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند. جدیدترین لایو اکشن اکران شده دیزنی، «شیر شاه» (The Lion King) نیز در هفته اخیر به فروش داخلی ۲۰ میلیون دلاری دست پیدا کرد و توانست فروش خانگی ۴۷۳ میلیون دلاری را پس از چهار هفته اکران به خود اختصاص دهد. در باکس‌آفیس خارجی این لایو اکشن به فروش خارجی تقریبی ۹٫۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. در مجموع با درنظر گرفتن فروش خارجی ۸۶۱٫۵ میلیون دلاری این فیلم تا به اینجا شاهد فروش جهانی ۱٫۳۳۴ میلیارد دلاری هستیم. بدین ترتیب این فیلم توانسته از لایو اکشن «دیو و دلبر» دیزنی با فروش جهانی ۱٫۲۶۳ میلیارد دلاری نیز پیشی بگیرد و به پرفروش‌ترین لایو اکشن تاریخ دیزنی تبدیل شود.

در هفته اخیر کمپانی پارامونت پیکچرز فیلم «دورا و شهر گمشده طلایی» (Dora and the Lost City of Gold) را نیز به‌روی پرده برد؛ اقتباسی از انیمیشن سریالی شبکه Nickelodeon که با فروش افتتاحیه ۱۷ میلیون دلاری‌اش توانست در جایگاه چهارم قرار بگیرد. این فیلم در هفته اول اکران از مخاطبان وبسایت سینما اسکور نمره A را به خود اختصاص داده و ۵۴ درصد تماشاچیان بیشتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند. در گیشه‌های خارج از خانه «دورا» در ۱۱ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفت و فروش تقریبی ۲٫۵ میلیون دلاری را از گیشه‌های خارجی به خود اختصاص داد. در ماه‌های آینده این فیلم به اکرانش در سینماهای دیگر کشور ها ادامه می‌دهد و آخرین مقصدش برزیل خواهد بود که در تاریخ ۷ نوامبر در سینماهای این کشور به‌روی پرده می‌رود. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon A Time In Hollywood) به پایان می‌رسانیم؛ جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو با نقش‌آفرینی لئوناردو دی کاپریو، برد پیت، مارگو رابی و آل پاچینو که توانسته در هفته اخیر به فروش خانگی ۱۱٫۶ میلیون دلاری دست پیدا کند و مجموع فروش خود را به رقم ۱۰۰ میلیون دلار برساند. در گیشه های خارج از خانه این فیلم در هفته اخیر با اکران در سینماهای روسیه به فروش خارجی ۷٫۷ میلیون دلاری دست پیدا کرد. «روزی روزگاری» در هفته‌های آینده در مکزیک، اسپانیا، برزیل، فرانسه، انگلستان، ژاپن، ایتالیا و کره جنوبی به اکران در می‌آید.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

موردانتظارترین اثری که هفته آینده به نمایش درمی‌آید، جدیدترین انیمیشن سونی و دنباله «پرندگان خشمگین» (The Angry Birds Movie 2) است که در ۳۵۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌رود.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو موویSource link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *