گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و اسپین آف هابز و شاو در صدر

جدیدترین قسمت از مجموعه «سریع و خشن» توانست با افتتاحیه‌ای خوب در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد.

به نظر می‌رسد که مجموعه «سریع و خشن» قصد ندارد دست از صدرنشینی بردارد؛ جدیدترین اسپین‌آف این مجموعه تحت عنوان «سریع و خشن تقدیم می‌کند: هابز و شاو» (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) توانست در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد. در مجموع هفته‌ای پرفروش را شاهد بودیم که نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشت. «شیر شاه»، «روزی روزگاری در هالیوود» و جدیدترین اثر استودیو A24 تحت عنوان «وداع» (The Farewell) توانستند به عملکرد خوب خود ادامه دهند. جدیدترین اثر کمپانی یونیورسال، «هابز و شاو» در هفته اخیر در ۴۲۵۳ سالن سینما به‌روی پرده رفت که دومین اکران وسیع در مجموعه «سریع و خشن» بود و توانست با فروش افتتاحیه ۶۰٫۸ میلیون دلاری در صدر جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد. این فیلم که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تولید شده توانسته نمره -A را از مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور دریافت کند و تماشاچیان وبسایت راتن تومیتوز امتیاز ۹۰% را به این فیلم اختصاص داده‌اند. «سرنوشت خشمگین» کار خود در سینماهای آمریکا را با فروش ۹۸ میلیون دلاری آغاز کرد که حدود ۴۰ میلیون دلار بیشتر از فروش افتتاحیه «هابز و شاو» است و توانست مجموع فروش خانگی ۲۲۶ میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد. طبق آمار ها و پیش‌بینی ها در صورتی که عملکرد «هابز و شاو» همانند «سرنوشت خشمگین» باشد، باید انتظار فروش خانگی ۱۴۰ میلیون دلاری را از اسپین‌آف این مجموعه داشته باشیم.

اگرچه فروش این فیلم تنها به سینماهای آمریکای شمالی خلاصه نمی‌شود چراکه در هفته اخیر در ۶۳ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفته و در مجموع توانسته فروش خارجی ۱۲۰ میلیون دلاری را در هفته اول اکران ازآن خود کند و بدین ترتیب به فروش جهانی ۱۸۰ میلیون دلاری دست پیدا می‌کند. روسیه با فروش ۸٫۱ میلیون دلاری، انگلستان با فروش ۷٫۸ میلیون دلاری، اندونزی با فروش ۷٫۶۹ میلیون دلاری، هند با فروش ۷٫۴ میلیون دلاری و مکزیک با فروش ۶٫۹۶ میلیون دلاری بیشترین فروش خارجی این فیلم را اختصاص داده بودند. «هابز و شاو» در هفته‌های آینده در بلژیک، ایتالیا، کره، فرانسه و چین نیز به‌روی پرده می‌رود. در جایگاه دوم جدیدترین اثر دیزنی تحت عنوان «شیر شاه» (The Lion King) را شاهد هستیم که افت فروش ۵۰ درصدی داشت و در هفته اخیر به ۳۸٫۲ میلیون دلار فروش در گیشه‌های آمریکای شمالی دست پیدا کرد و مجموع فروش خانگی خود را به رقم ۴۳۰ میلیون دلار رساند. در گیشه‌های خارجی این فیلم با اضافه کردن ۷۲ میلیون دلار توانست مجموع فروش خارجی خود را به رقم ۷۶۵ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب شاهد فروش جهانی ۱٫۱۹۵ میلیارد دلاری از جدیدترین لایو اکشن دیزنی هستیم. این فیلم در هفته‌های آینده در ژاپن و ایتالیا نیز به‌روی پرده می‌رود.

جایگاه سوم به جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو  «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon A Time In Hollywood) اختصاص دارد که در هفته دوم اکران به فروش خانگی ۲۰ میلیون دلار دست پیدا کرد و تا به اینجا توانسته فروش خانگی خود را به رقم ۷۸٫۸ میلیون دلار برساند. سونی جایگاه چهارم جدول باکس‌آفیس را در اختیار دارد؛ دنباله فیلم «اسپایدرمن» تحت عنوان «اسپایدرمن: به دور از خانه» (Spider-Man: Far from Home) که توانسته با اضافه کردن ۷٫۷۵ میلیون دلار فروش خانگی خود را به رقم ۳۶۰ میلیون دلار برساند. در گیشه‌های خارج از خانه، این فیلم به فروش ۹٫۵ میلیون دلار دست پیدا کرد. در مجموع شاهد فروش جهانی ۱٫۰۸ میلیارد دلاری از «اسپایدرمن به دور از خانه» هستیم. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با انیمیشن «داستان اسباب بازی ۴» (Toy Story 4) به پایان می‌رسانیم؛ جدیدترین اثر پیکسار که با فروش خانگی ۷٫۱۵ میلیون دلاری‌اش توانست در جایگاه پنجم قرار بگیرد و مجموع فروش خارجی‌اش را به رقم ۴۱۰ میلیون دلار برساند. در گیشه‌های خارج از خانه این انیمیشن به فروش ۱۰٫۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد و مجموع فروش جهانی ۹۵۹ میلیون دلاری را تا به اینجا به خود اختصاص داد.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده پارامونت پیکچرز فیلم «دورا و شهر گمشده طلایی» (Dora and the Lost City of Gold) را در ۳۵۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌برد. فیلم «هنر مسابقه در باران» (The Art of Racing in the Rain) نیز در ۲۸۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آید.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام فیلم تو مووی بپیوندید.

کانال تلگرام فیلم تو موویSource link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *